fbpx
14
06
2023

Soutěžní úspěchy 10.6. a 11.6.2023

By kancelar 0

Taneční sezóna se blíží před letními prázdninami ke svému konci, nicméně naši tanečníci v uplynulém víkendu rozhodně nezaháleli.

sobota 10.6.2023

V sobotu si na Jihlavském poháru pro novou třídu C ve standardních tancích z krásného prvního místa dojel pár Václav Smrček a Mariana Siedloková. Hned na stejné soutěži si novou třídu odvážně vyzkoušeli v konkurenci starších juniorů, kde si zatancovali finále. K tomuto skvělému úspěchu ještě přihodili 3.místo v kategorii JUN-II-D v latinskoamerických tancích. Medaile ze stejného kovu si odváží i z kategorie Jun-I-D.

S tím jsme se ale nespokojili, a novou třídu si z Jihlavy také odváží pár Matěj Stromko a Tereza Baliková. Ti získali posledních pár potřebných bodů a stali se tak držiteli třídy D ve standardních tancích. V latině se nové také třídě přibližují, a pomohli tomu stříbrnými medailemi v kategorii Jun-II-E.

V Jihlavě opět zabojoval pár Hynek Liška a Amélka Tröster, kteří si odváží stříbro a bronz za jejich výkon v latině,

Soutěžilo se také v Dolních Měcholupech. Této soutěže se zúčastnil náš dospělý pár Ondra Blecha a Karolína Česenková, kteří zde vybojovali 3.místo ve standardních tancích.

Neděle 11.6.2023

Nádherná umístění si odvezla Áďa Kadlečková ze Sluh, kde si vytančila 3 finálová umístění a z toho dvě medaile, jednu zlatou za Sambu a stříbrnou za Jive!

Z nedělní soutěže v Dolních Měcholupech si odvážíme celkových 7 medailí. Matěj Stromko a Terezka Baliková si odváží dvě bronzové medaile v latinskoamerických tancích z kategorií Junior II a  Mládež.

Hynek Liška s Amélkou Tröster si zatancovali ve finále mláděže C-Lat, kde vybojovali krásné 4.místo a do nové třídy jim tak zbývají pouhé dva bodíky.

V Mělocholupech se také soutěžilo v kategoriích TPV. V soutěži Juniorů Sólo 2 jsme ve velké konkurenci ovládli všechny stupně vítězů. Na prvním místě skončila Isabel Salazar Costas. Stříbrnou medaili si vytancovala Nela Tröster a sbírku cenných kovů nám s bronzovou medailí doplnila Terezka Zušťáková. Ve finále si také zatancovala Eliška Šejvlová, která skončila těsně pod stupních vítězů. V této soutěži se nám také představily Eliška Behenská, která se probojovala do semifinále a Anička Šťastná, která na své první ČSTS soutěži obsadila 14.místo.

Kategorii TPV-JUN-Synchro zazářily naše Elišky. Pár Eliška Behenská a Eliška Šejvlová se protancovaly na krásné 2.místo.

Stříbro si taktéž odváží Ondra Blecha a Kája Česenková, kterým díky tomu zbývá posledních pár bodíků do třídy D ve standardních tancích.

Do dalekého Zlína jela i naše Elen Polášková. Ta se zúčastnila kategorií sólo, a téměř ve všech tancích se dostala do semifinále. V polce obsadila v Juniorech I. stříbrné místo

V neděli také probíhala taneční liga dospělých v Holýšově, kde naši lektoři Mája Drekslerová a Dan Jurča na své první lize konané v České republice vybojovali úžasné druhé místo.