fbpx
27
06
2022

Soutěžní úspěchy 24. – 26.6.2022

By kancelar 0

Tento víkend jsme vyrazili na velkou několikadenní soutěž v Pražském Tophotelu.

Pátek

V pátek celá soutěžní událost začala párovými kategoriemi pod ČSTS. Děkujeme lektorům Jakubu Minarovičovi a Štěpánu Pleyerovi, kteří přijeli naše páry podpořit a trenérsky vést. Svou vysokou úroveň opět prokázali Vašek Smrček a Monča Sadílková, kteří se v ukázali ve finále v kategorii Junior-I E Lat a v kategorii Děti-II-E-KOMBI byli třetí a získali krásný bronz. Další účastníci Hynek Liška a Amálka Tröster prokázali svůj výkonnostní růst, zabojovavali a skončili “na bedně” v každé kategorii, kde startovali. Bronz si odvezli za kategorii Junior-II E Stt, dvakrát stříbro si odvezli za druhá místa v kategoriích Junior I E Stt a Junior-I E Lat a kategorii Junior-II E Lat vyhráli a svou sbírku doplnili o zlato. Další naši účastníci Cyrda Vaňura s Káťou Ševčíkovou už dorazili na vyšší třídu D v Lat a v obou věkových kategoriích Junior-I a II se dostali až do finále. Také startovali v kategorii Junior-I E Stt, kde za třetí místo si odvezli bronz a hlavně vyšší třídu D i pro tuto skupinu tanců.

Sobota

Sobota a neděle byly organizovány pod hlavičkou SUT a nesly se ve znamení sólo, duo tancování Lat a Karibiských tanců. Naše děvčata ač v v kategorii Hobby vyrazila na vyšší kategorii Sport kde se střetla i s mezinárodní konkurencí a i tam potvrdila svou vysokou úroveň. V sobotu se konaly soutěže sólo kategorie dětí a pak mládeže a dospělých. V kategorii Děti-2 se předvedly tyto dívky. Káťa Ševčíková postoupila do druhého kola v sambě a jivu, v rumbě postoupila až do semifinále (9. z 39.). Terka Kapounová postoupila do druhého kola v sambě, chache, rumbě a jivu (nejlépe v rumbě první nepostupující do semifinále 17. z 39.). Nela Tröster tam pak v sambě postoupila do semifinále, v chache a v rumbě do finále a v jivu byla dokonce třetí a získala bronz. V kategorii Mládež-2 se pak do finále podívala Nikča Pařízková v tancích samba, chacha a rumba. Nela Tröster ještě nastoupila na salsu v kategorii Děti-2, kde postoupila do druhého kola, ale pak odstoupila ze soutěže.

Neděle

Neděle byla plná kategorií jak sólo, tak duo a také kategorií juniorů. Tento den přijela děvčata podpořit lektorka Markéta Feiferová. V kategorii duo Lat Děti-2 zabojovala dvojice Nela Tröster a Káťa Ševčíková, které byly v semifinále na chachu a rumbu, v jivu postoupily až do finále a v sambě dokonce získaly skvělý bronz. V kategorii Junior-1 startovaly Sofča Lypay, Nikča Sedláčková, Terka Baliková, Míša Dobrá, Amálka Tröster a Isabelka Salazar Costas. Sofča Lypay se předvedla v semifinále paso doble a do druhého kola postoupila v salse a merengue. Nikolka Sedláčková postoupila do druhého kola v chache. Terka Baliková postoupila do druhého kola také v chache, i v rumbě a jivu a v paso doble si také zatančila semifinále. Míša Dobrá postoupila do druhého kola v sambě a jivu. Amálka Tröster postoupila do druhého kola v sambě, chache a rombě a také si zatančila semifinále v paso doble. Isabelka Salazar Costas do semifinále postoupila v chache a v rumbě, v sambě postoupila do finále a v jivu dokonce získala za třetí místo skvělý bronz. V kategorii Mládež-2 a Dospělí pak na karibské tance opět nastoupila do finále Nikča Pařízková na salsu a bachatu. V kategorii Junior-2 do semifinále v paso doble pak nastoupila Terka Křehnáčová. V duech nás ještě representovaly Terky Baliková a Křehnáčová, které si zatančily semifinále v Junior-2 samba, rumba a Mládež + Dospělí rumba a Jive. V kategoriích Junior-2 chacha, jive a Mládež+Dospělí samba a chacha postoupily do finále. Za paso doble v Junior-2 pak měly bronz a v Mládež+Dospělí měly dokonce stříbro. Nikča Sedláčková s Terkou Zušťákovou se ukázaly v semifinále v Junior-2 samba, chacha, rumba a jive, v mladší kategorii Junior-1 pak byly ve finále a za sambu, rumbu a jive si odvezly třikrát bronz. V kategorii Junior-1 pak kralovaly Isa Salazar Costas se Sofčou Lypay a za chachu získaly bronz a za sambu, rumbu a jive třikrát zlato!

 

Tance bylo opět dosti, úspěchů, medajlí a pohárů také a to i v mezinárodní konkurenci. Moc gratulujeme a přejeme mnoho dalších úspěchů.

Dnes je Čtvrtek 18 srpna

Škola se věnuje výuce latinsko-amerického a standardního tance pro děti a mládež, páry a lady.

SPOLUPRACUJEME
Taneční škola Ivy Langerové © 2020. Všechna práva vyhrazena.