fbpx
26
09
2022

Soutěžní úspěchy 24. a 25. 9. 2022

By Skalsky 0

Ve velmi slušném zastoupení bojovala o víkendu o co nejlepší umístění naše skupina tanečnic a tanečníků na soutěžích v Praze, Diamond Cupu a Velké ceně MZ Dance Team.

Velká cena MZ Dance Team

Začneme párovým tancováním, o jehož zastoupení se postaral Vašek Smrček a Májou Siedlokovou a Hynek Liška s Amélkou Tröster. V kategorii Děti-II-E-KOMBI si Vašek s Májou hned vytančil bronzové medaile a v kategorii Jun-I-E-STT skončili jen těsně před finále, na děleném 6. – 7. místě. V Juniorech I si taktéž bronzové medaile vytančili Hynek s Amélkou za standard a v latině si ještě o jednu příčku polepšili a radují se ze stříbrných medailí. Další dvě sady stříbrných i bronzových medailí přidali Hynek s Amélkou v Juniorech II-E. Bronzoví jsou za opět za standard a stříbrní znovu za latinu.

Diamond Cup

U párů ještě chvíli zůstaneme, tedy konkrétně u jednoho páru, a to opět Hynek s Amélkou, kteří si pro velký úspěch zajeli na soutěž i v neděli. Rozhodně toho nelitují, protože přidali další cenné kovy. Dvakrát dokonce ten nejcennější, zlato vybojovali v latině, jak v Juniorech I, tak i v Juniorech II! Další bronz mají pak ještě z kategorie Jun-II-E-STT.

Přesouváme se k synchro části, konkrétně TPV-Děti-II, kde začínáme rovnou zlatými i stříbrnými medailemi. Nela Tröster a Káťa Ševčíková mají zlato, Terka Kapounová a Kristýna Hánová si spolu vytančili stříbro. Stejné dvě dvojice a k tomu dvě nové (Isabelka Salazar Costas & Sofča Lypay, Nikča Sedláčková & Terka Zušťáková) se představily v kategorii TPV-Jun-I a ve finále se seřadily krásně od 2. do 5. místa. Stříbrné medaile si vytančily Terka s Kristýnkou, bronz mají Isabelka se Sofinkou. Na pomyslné bramborové příčce se umístily Nela s Káťou a páté jsou Nikča s Terkou.

Z výborných výsledků se můžeme těšit i v sólové kategorii. Všech 19 tanečnic v kombinaci latinských tanců v sólové kategorii Děti II za sebou nechala Nela Tröster a svým úžasným výkonem si vytančila zlatou medaili. V semifinále ve stejné soutěži se na děleném 9. – 11. místě umístily Terka Kapounová a Kristýnka Hánová.

V téže kategorii Děti II, ale v jednotlivých tancích si Nela Tröster vytančila také zlatou medaili za Sambu a stříbro za Cha chu. Za Sambu byla Kristýnka Hánová 7. – 9. a Terka Kapounová jedenáctá.

O jednu věkovou kategorii výše, v Juniorech I také soutěžily naše šikovné tanečnice. Nádherného výsledku se dočkala Isabelka Salazar Costas, která celou tuto kategorii vyhrála a v celkovém počtu 25 tanečnic si vytančila zlato. Nelča Tröster zde jen těsně na medaili nedosáhla a skončila čtvrtá. V semifinále obsadila Terka Baliková 10. příčku a Kristýnka Hánová byla na 12. místě. Za jednotlivé tance si odváží Isabelka pokaždé stříbro a přidává tak tedy další 4 stříbrné medaile. Krásné čtvrté místo si Terka Baliková odváží za Sambu. Za Cha chu je třetí Nelča Tröster a šestá Sofča Lypay. V Rumbě si finále zatančily kromě již zmíněné Isabelky také Sofča, která je tentokrát pátá a Nikča Sedláčková, která je na 8. místě. 

Sólo Juniorů II si v našich barvách zatančila jen Terka Baliková a v kombinaci všech tanců obsadila 5. místo. Dvě pátá místa si vytančila také za jednotlivé tance Sambu a Cha chu.

 

Medailí a skvělých umístění to byla opravdu pořádná dávka a my děkujeme za takto příkladnou reprezentaci našeho klubu. Děkujeme také lektorům Maky Feiferové a Kubovi Minarovičovi za vedení svých svěřenců a svěřenkyň přímo na soutěži. Přejeme mnoho dalších úspěchů na příštích soutěžích.