fbpx
02
05
2022

Soutěžní úspěchy 30.4., 1.5.2022

By Skalsky 0

Uplynulý taneční víkend nezklamal a medailí máme opět požehnaně!

Czech Dance Tour (mistrovství Čech)

Výlet do Chrudimi absolvovaly tanečnice z obou dívčích tanečních skupin. Zlaté medaile z předchozího kola obhájila skupina Diamond a skupině Enveloppé se povedlo oproti minule poskočit o stupínek výš na druhou příčku a porazit konkurentky z předchozího kola. Obě skupiny tak postupují na mistrovství ČR, na kterém se potkají 29.5. v Praze.

Aero Český Taneční Pohár – Taneční pohár města Kralupy nad Vltavou II.

Páry

Do Kralup vyrazil jeden náš pár, Cyrda Vaňura s Káťou Ševčíkovou. Zatančili si ve 3 kategoriích a hned dvakrát z toho bylo třetí místo. Bronz si odvážejí z kategorie Jun-I-E-STT a Jun-I-E-LAT. Úspěchu se dočkali i o věkovou kategorii výše, když v Jun-II-E-STT postoupili do finále a nakonec obsadili krásné páté místo.

Synchro

Do kategorie TPV-Děti-II-SYNC se přihlásil náš synchro pár Kristýnka Hánová a Terka Kapounová a ve finále obsadili perfektní druhou příčku.

Zůstáváme u synchra, jen se posouváme o věkovou kategorii výše, to znamená do Juniorů I. Tu si zatančila také Kristýnka s Terkou a nakonec jen těsně nestačily na medaili a obsadily krásné čtvrté místo. Další synchro pár, Isabelka Salazar Costas se Sofinka Lypay, si ze stejné kategorie odváží úžasné stříbro.

Synchro Juniorů II se také neobešlo bez naší účasti. Terky Balíková Křehnáčová si v této kategorii zatančily finále a pochlubit se mohou pátou příčkou.

Sólo

Sólo kategorie Děti II se hodnotilo v rámci jednotlivých tanců zúčastnilo se až 27 děvčat, z nichž 5 vystupovalo pod hlavičkou našeho klubu. Ve waltzu postoupily do finále Káťa Ševčíková, která si odběhla z párové kategorie a přidala za waltz stříbro, a také Terka Kapounová, která ve stejném tanci skončila těsně pod stupni vítězů na čtvrtém místě. Finále samby bylo zvlášť úspěšné, když více než polovina jeho účastníků (3/5) byla složená ze zástupců klubu Top Dance Prague. Týna Hánová obsadila páté místo, Terka Kapounová čtvrté, Nela Tröster finále ovládla a získala zlato! Další zlato si Nela odváží z Chachy. Ve finále Chachy i Polky se ukázali také Týna Hánová a Káťa Ševčíková. Z Polky si navíc Týna odváží další medaili, a to stříbrnou. V Jivu jsme měli ve finále 3 zástupce (Týna, Káťa, Nela) a Nela přidala další stříbro!

Ještě širší konkurence (41 děvčat) se sešla v kategorii Junioři I v kombinaci latinsko-amerických tanců, kde se představilo dokonce 9 našich děvčat. Terka Kapounová obsadila ve druhém kole 22. příčku Nikča Sedláčková skončila 19., těsně před branami semifinále skončila Amálka Tröster (17.) a Lucka Chroustová (16.). Do semifinále se probojovaly 3 dívky od nás, a to Sofča Lypay (10. -12.), Terka Balíková (10. – 12.), Kristýnka Hánová (9.). V nabité konkurenci se do finála dostala Nela Tröster (6.) a Isabelka Salazar Costas (3.). Dále se hodnotily ještě jednotlivé tance, kde jsme se znovu dočkali několika finálových i medailových umístění. Samba a Rumba přinesla bronzové medaile Isabelce. Nela Tröster se probojovala do finále v Sambě a její sestra Amálka dokonce v Sambě, Chache i Rumbě. Terka Balíková se do finále mezi nejlepší probojovala v Chache a Jivu. Terka Kapounová si připsala finálové umístnění v Rumbě.

Lucka Chroustová se přihlásila i do Juniorů I a finálového umístění se dočkala v Jivu.

 

Medailí je to opravdu pěkná řádka a pokud správně počítáme, za tento víkend to dělá 3 zlaté, 6 stříbrných a 4 bronzové! Děkujeme za tuto skvělou reprezentaci a přejeme mnoho dalších úspěchů.