fbpx
06
03
2023

Soutěžní úspěchy 4. – 5.3.2023

By kancelar 0

Tento víkend se konaly hned tři soutěže v blízkosti Prahy, na všech jsme měli zástupce a za všech si naši svěřenci opět odvezli medaile. V sobotu to byly Chvaletice, kde byly hlavně dospělé páry a v neděli Kladno s také spíš párovým záběrem (ač i zde byly i synchro a solo soutěže), a Pardubice s největším podílem solo a synchro soutěží.

Chvaletice dětem

Ač se soutěž jmenovala Chvaletice dětem, tak dětských kategorií byla menšina a hlavně sem dorazili dospělí a senioři. Za nás do Chvaletic vyrazili Ondra Blecha s Kájou Česenkovou a jako předpověď věcí příštích si ve velmi obsazené tříkolové soutěži Dospělí E Lat došli do finále až pro krásné třetí místo a odvezli si zasloužený bronz.

O pardubický perník

Ve “městě perníku” jsme měli zástupkyně synchro a solo tancování. Terka Kapounová s Týnou Hánovou spolu byli stříbrné v kategorii TPV-Jun-II Synchro zúčastnily se i solo soutěží a tam si vzájemně nedali nic zadarmo. Týna byla dvakrát druhá se stříbrem na krku v kategorii TPV-Jun-I SOLO Stt a Lat , kde se do finálí probojovala i Terka. Obě děvčata byla ve finále v oddělené kategorii TPV-Jun-I-SOLO tango. V kategoriích samostatných tanců TPV-Jun-I SOLO samba, chacha postoupila do finále Terka, Týna se pak prosadila a do finále postoupila v kategorii TPV-Jun-I SOLO polka. Obě zároveň tančily i kategorii Jun-II, kde do se do finále probojovaly v TPV-Jun-II SOLO Waltz, Týna Hánová pak se ve finále ukázala i ve valčíku, Terka Kapounová naopak ve Quickstepu. Terka také super zabojovala v SOLO tancích Jun-II Lat, kde ve tříkolových soutěžích postoupila do finálí a obsadila dvakrát stříbrnou pozici na tancích samba a jive. Zkušenosti v kategoriích Jun-I získávala také Maruška Dobrá.

Kategorii Jun-II tančily také Áďa Kurejová, Míša Dobrá a Terka Baliková. Áďa Kurejová se probojovala do finále v kategorii TPV-Jun-II SOLO jive. Míša Dobrá byla  ve finále na valčík, dvakrát třetí v souhnné kategorii Jun-II SOLO Lat a v chache a stříbrná v rumbě. Terka Baliková byla ve finále na valčík, chachu a rumbu, dvakrát bronzová v sambě a jivu, třikrát stříbrná v souhrnné kategorii Jun-II SOLO Lat, ve waltzu a quickstepu.

Ve věkové kategorii Do 21 let SOLO soutěží zabojovali Linda Bartošová a Lucka Linhartová. Linda byla v souhrnné kategorii Lat byla ve finále čtvrtá jen kousek od “bedny” a v rumbě se jí to povedlo a bronz si vytančila. Lucka pak v souhrnné kategorii Do21 SOLO Lat získala stříbro a v rumbě si ještě polepšila a za víteztví získala zlato.

Jarní pohár města Kladna

Do Kladna dorazil koučovat zkušený lektor SK Kuba Minarovič a hodně všem pomohl. V kategorii Jun-I a II se potkali Vašek Smrček s Májou Siedlokovou a Cyrda Vaňura s Káťou Ševčíkovou. Oba páry se probojovaly do finále v kategorii Jun-I-D Lat, Cyrda s Káťou pak přidali i finále v kategorii Jun-I-D Stt.

V párech to krásně cinkalo u Vaška Kouta s Hankou Bertlovou, kteří byli bronzoví v kategorii Jun-II-E Lat a třikrát stříbrní v kategoriích Jun-I, Jun-II Stt a Jun-I-Lat.

V synchro soutěži Jun-I získaly bronz Anežka s Eliškou Chobotovy, které se pak zúčastnily i tříkolové SOLO soutěži Jun-I, kde Eliška skončila těsně nepostupující do finále, a Anežka se do finále probojovala. Do finále Jun-I SOLO Lat se také probojovala Terka Zušťáková, která skončila těsně čtvrtá a Sofča Lypay si vybojovala stříbro.

Sofča pak s Isabelkou Salazar Costas vyhrála a zlato získala za Jun-II synchro Lat. Isa pak vyhrála a druhé zlato získala v kategorii Jun-II SOLO Lat.

Z tohoto víkendu jsme si přivezli devět bronzových, osmnáct stříbrných a čtyři zlaté medaile.

 

Děkujeme všem zúčastněným a přejeme mnoho dalších skvělých umístění!