10
2023

Soutěžní úspěchy 7., 8.10.2023

By Skalsky 0

Nabitý a opět velmi úspěšný soutěžní víkend prožili naši tanečníci na dvou pražských soutěžích.

DanceTime Cup Unyp Arena

V prostorách krásné sportovní haly se v neděli konala soutěž pro sólo a duo v kategorii Sport. Ve velké konkurenci již zkušenějších tanečnic, jsme opět získali několik finálových a medailových umístění.

Velký počet soutěžících se sešel v kategorii Junioři II. Vítězkou této latinské kategorie ve všech tancích se stala Isabelka Salazar Costas, která nechala veškerou konkurenci za sebou a odváží si 5 krásných zlatých medailí! Do semifinále tance Cha Cha se probojovala Terka Zušťáková (8.-9.). a Týnka Hánová (10.) Terka se probojovala do semifinále také v tanci Rumba (8.9.) a Jive (8.-9.). Týnka si připsala také ještě jedno semifinále v Sambě (10.-11.), v tomto semifinále si zatančila také Eliška Šejvlová, která se nakonec umístila na 8.-9. místě.

Eliška sbírala krásné výsledky i ve starší kategorii Mládež, kde si vytančila třetí místo v Sambě, čtvrté v Cha Che a páté v Rumbě. Další krásné výsledky si v Mládeži vytančila Lucka Linhartová, v Sambě na medaili těsně nedosáhla, zde totiž skončila čtvrtá, medaile jí ovšem už neunikla v tanci Cha Cha a Rumba, ve kterých si vytančila bronz. Tři finálová umístění si připsala Linda Bartošová za Cha Chu (5.), Paso Doble (5.) a Jive (7.). Do finále se dvakrát probojovala také Áďa Kurejová, která skončila šestá v Sambě a pátá Jivu. Jedno finále si zatančila Míša Dobrá, a to v Sambě, kde se nakonec umístila na sedmém místě.

V Unyp Aréně soutěžila děvčata také v kategorii Duo. V Juniorech II tančily Týnka Hánová s Terkou Kapounovou a Elišky Šejvlová a Behenská. Týnka s Terkou se umístily 2.-3. v Sambě, stříbro mají v Cha Che a Jivu a na zlato dosáhly v Rumbě! Elišky si v Juniorech v každém tanci vytančily čtvrté místo, v Mláděži pak vybojovaly dvakrát zlato v Sambě a Cha Che a stříbro v Rumbě a Jivu. Lucka Linhartová s Lindou Bartošovou dopadly přesně obráceně, jsou tedy zlaté v Rumbě a Jivu a stříbrné v Sambě a Cha Che.

Linda s Luckou zůstaly i na druhou část soutěžního dne a v karibských tancích bojovaly o přední příčky v mládéžnické kategorii. Lucka má bronz za Salsu a Bachatu a Linda má nejlepší umístění v tanci Merenque (4.). Dohromady holky bojovaly v kategorii Duo a odvážejí si stříbrné medaile za všechny 4 karibské tance.

O zbraslavskou loutku

V sobotu se ve Zbraslavi konala párová postupová soutěž. Péťa Dvořák a Amélka Křížová soutěžily v Dětech II a v početné konkurenci jen těsně nedosáhli na medaili a skončili čtvrtí. V latině Juniorů I-D si až pro zlato došli Vašek Smrček s Májou Siedlokovou, první jsou také ve standardu Juniorů I-C a zlatý hattrick dokonali v latině Juniorů II-D. Dvě finálová umístění mají na svém víkendovém kontě také Matěj Stromko s Terkou Balikovou. Čtvrtí jsou v latině v kategorii Junior II-D a cenné vítězství vybojovali v Juniorech II-D. Finálové sedmé místo si pak ještě připisují také Patrik Švec a Nikča Sedláčková.

Máme velkou radost, jak se nám soutěžní sezóna krásně rozjela a kolik tanečnic a tanečníků pravidelně na soutěže vyjíždí a jaké krásné výsledky přiváží! Jak to tento víkend všem slušelo se můžete podívat na fotkách níže.