fbpx
09
05
2022

Mistrovství ČR Hobby Amatérské ligy SUT

By Skalsky 0

Máme za sebou veleúspěšné vyvrcholení taneční sezóny! V Pardubicích se v neděli konalo Mistrovství ČR Hobby Amatérské ligy pod hlavičkou Svazu učitelů tance a my jsme byli u toho.

SOLO

STT HOBBY Děti 1+2

Kategorii SOLO odstartovala velmi úspěšně Týna Hánová, která získala zlatou medaili za Waltz, dvě bronzové za Valčík a Quickstep a 4. místo má za Tango. Ve stejné kategorii soutěžila i Terka Kapounová, která se umístila dvakrát na pátém (Waltz, Valčík) a dvakrát na šestém místě (Tango, Quickstep).

STT HOBBY Junioři 1+2

I v této vyšší věkové kategorii jsme dosáhli na velmi pěkný výsledek. Sofča Lypay vybojovala stříbrné medaile ve Waltzu a Quickstepu, Áďa Kurejová obsadila 5. místo v Tangu a 6. v Quickstepu a Nikča Sedláčková je 5. ve Valčíku.

LAT HOBBY Děti 1+2

V této kategorii se sešla početná konkurence a klub Top Dance Prague z ní tvořil velmi velkou část. Terka Kapounová postoupila i v latinské části dvakrát do finále a je z toho dvakrát 7. místo za Sambu a Rumbu. Terka Zušťáková byla nejúspěšnější v tanci Cha Cha, kde postoupila do semifinále a obsadila společně s Týnou Hánovou dělené 10. – 12 místo. Týna tančila také semifinále Samby (11.) a do finále se probojovala v Jivu (6.). Finále všech tanců si zatančila Káťa Ševčíková, medaile ji však několikrát těsně utekla. 5. místo totiž získává za Cha Chu a Jive, 4. místo za Sambu a Rumbu. Největší úspěch této kategorie si pro nás připravila Nela Tröster, která získala z každého tance medaili, dvakrát stříbrnou za Cha Chu a Rumbu a dvakrát zlatou Sambu a Jive a díky tomu se stává naší první mistryní na tomto mistrovství!

LAT HOBBY Junioři 1

Do této sólové kategorie nastoupilo dokonce 9 našich sportovkyň. Áďa Kurejová získala nejlepší umístění za Jive, kdy se jen těsně nedostala do semifinále a obsadila dělenou 12. – 14. příčku. Nikča Sedláčková skončila trochu smolně také těsně před branami semifinále, v Sambě (13. – 17.), Cha che (12. – 17.) i Jivu (11.) skončila vždy na prvním nepostupovém místě. Do semifinále se pak podívala Sofča Lypay, která se umístila na 10. místě za Jive. Své putování ukončila v semifinále dvakrát také Lucka Chroustová, 8. – 9. příčka ji náleží v Jivu a 7. – 8. v Rumbě. O jedno semifinálové umístění víc získala Amálka Tröster. Ta je 11. – 12. v Sambě, 7. – 10. v Cha Che (pro zajímavost, tuto příčku so rozdělily 3 naše zástupkyně) a 8. – 9. získala v Jivu. Rovněž tři semifinálová umístění vybojovala Terka Balíková, která je 7. – 10. v Cha Che, 9. – 10. v Rumbě a 7. – 8. v Sambě. Tuto dělenou příčku za Sambu sdílí s Kájou Pšeničkovou, která má semifinálových umístění opět o jedno více, respektive v každém tanci. Dále ji náleží 7. – 10. příčka za Cha Chu, znovu 7. – 8. za Rumbu a první nepostupová do finále, 6. – 7. za Jive. Další dvě naše zástupkyně se podívali v každém tanci do finále. Konkrétně Eliška Beránková, která se umístila dvakrát na pátém místě v Sambě a Cha Che a navíc si odváží dvě bronzové medaile Rumbu a Jive. Za každý tanec si zasloužila medaili Isa Salazar Costas, která se pyšní bronzovou medailí za Sambu a třemi stříbrnými za zbývající latinsko-americké tance a tím získává titul vicemistryně ČR!

LAT HOBBY Junioři 2

V semifinále této soutěže skončila Kája Čubová a jen kousek od finále ji dělilo 7. – 10. umístění v Sambě. Terka Křehnáčová postoupila do finále dvakrát, a to za Sambu a Jive. Velmi dobře se umístila Terka Ševčíková, která do finále postoupila ve všech tancích a odváží si čtyřikrát bramborovou medaili, dělil ji tedy opravdu jen kousíček, aby to také cinklo.

LAT HOBBY Mládež & Dospělí 

Naprosto perfektního výkon předvedla děvčata Johanka Radoňová a Pája Kusá a byla za to náležitě odměněna. Johanka získala za každý tanec stříbro a stává se vicemistryní ČR. Pája zůstala neporažena, za všechny tance si odváží zlato a k tomu titul mistryně ČR!

DUO

LAT HOBBY Děti 1+2

Dostáváme se ke kategorii pro synchro páry a tu odstartujeme dětskou částí. Zde tančily dva naše páry, Týna Hánová Terkou Kapounovou Kačka Ševčíková Nelou Tröster. Prvně jmenovaný pár si vytančil bronzovou medaili za Rumbu a dvě stříbrné za Sambu a Jive a za tento výkon holkám náleží titul 2. vicemistryň ČR! Kačka s Nelou prošly touto kategorií neporaženy, za všechny tance si odvážejí zlato a díky tomuto perfektnímu výkonu se stávají mistryněmi ČR! 

LAT HOBBY Junioři 1+2

V juniorech byla naše členská základna opět velmi výrazná a tvořila dokonce většinu startovního pole. Nikča Sedláčková s Terkou Zušťákovou skončili čtyřikrát v semifinále a nejblíže se k finále přiblížili v Cha Che, kde obsadili první nepostupující 6. příčku. Do finále se už podívaly Terka Balíková s Terkou Křehnáčovou a čtvrtou příčku obsadily v Jivu. Rovněž čtvrté jsou také Elišky Šejvlová a Behenská, konkrétně v Sambě a Rumbě. Za parádní Cha Chu se dočkaly medailí, a to bronzových. I zde máme jak 2. vicemistryně, tak vicemistryně ČR. Celkově třetí se umístily Lucka Chroustová a Eliška Beránková, za dvě třetí a jedno druhé místo. Isa Salazar Costas a Sofča Lypay jsou celkově druhé díky jednomu třetímu a třem stříbrným medailím.

 

Naše tanečnice vytvořili naprosto dechberoucí atmosféru, když se navzájem podporovaly, za tuto hlasitou kulisu jim děkujeme! Poděkování patří také všem lektorům, kteří děvčata pravidelně připravují a podporovali je i zde osobně. Soutěž to byla opravdu povedená a na naše konto díky ní přibyly dva tituly druhých vicemistryň, tři tituly vicemistryň a tři tituly mistryň ČR! Děkujeme za tuto příkladnou reprezentaci a přejeme mnoho dalších tanečních úspěchů.