fbpx
28
03
2022

Soutěžní úspěchy 26.3., 27.3.

By Skalsky 0

Uplynulý víkend byl opravdu nabitý taneční akcí a opět to cinkalo.

Říčanské taneční jaro

Na soutěž do Říčan vyjelo několik našich děvčat. V kategorii SOLO LAT HOBBY Junioři 2 se ukazála Eliška Beránková, která se v početné konkurenci ve všech tancích probojovala až do finále a dvakrát z toho byla dokonce bronzová medaile, konkrétně za Cha Chu a Rumbu. Lucka Chroustová se ve stejné kategorii podívala ve třech tancích do semifinále mezi nejlepších 10.

Hned 3 zlaté medaile za Sambu, Cha chu a Jive si odsud odvezla Pája Kusá, která soutěžila v kategorii SOLO LAT HOBBY Mládež 1+2 & Dospělí. Jen jednou ji zlato uniklo, když za Rumbu, získala stříbrnou medaili.

Zlato z kategorie DUO LAT HOBBY Junioři 2 nám přivážejí i Terky Balíková a Křehnáčová a také další synchro pár Eliška Beránková a Lucka Chroustová. Tyto dva páry se na stupních nejvyšších navzájem několikrát předháněly a posouzení, kdo nakonec vyšel ze souboje lépe, už necháme na Vás. Terky si odvážejí zlato za Sambu a Rumbu, stříbrné jsou za Cha chu a bronzové v Jivu. Eliška s Luckou mají zlato za Cha Chu a ve zbylých tancích obsadily vždy druhé místo.

 

Jarní pohár ASTRA Praha 2022

V Praze soutěžili Cyrda Vaňura s Káťou Ševčíkovou ve čtyřech kategoriích a ve všech se umístili na bedně. V sobotu obsadili v kategorii Jun-I-E-STT i Jun-I-E-LAT pokaždé třetí příčku, v neděli pak přidali další bronz za standard a navíc se mohou pyšnit zlatem za latinu.

Taneční skupina roku

Na této prestižní soutěži V Praze v sobotu vystoupily se svými choreografiemi také naše dvě dívčí soutěžní skupiny. Skupina Diamond s vystoupením Pink Panther obsadila třetí příčku a skupina Enveloppé s vystoupením Benátský karneval skončila čtvrtá, přičemž obě se kvalifikovaly na mistrovství Čech, které se bude konat v sobotu 23.4.2022 opět ve Sportovní hale Slavie.